Wypełnianie zmarszczek , modelowanie owalu twarzy, modelowanie ust
ULTHERA - BEZINWAZYJNY LIFTING!!!
ulthera


Dane dotyczące systemu Ulthera™

 

System Ulthera używany jest do pracy przy użyciu skoncentrowanej energii ultradźwięków w celu nieinwazyjnego liftingu i poprawy napięcia zwiotczałej skóry poprzez wpływanie bezpośrednio na tkankę łączną i skórę właściwą. Obecnie zabiegi wykonywane są na obszarach całej twarzy i szyi, a procedury nie przekraczają 30 minut.

System Ulthera łączący ultradźwiękowe obrazowanie z ultradźwiękową terapią tworzy całkowicie nową klasę urządzeń – nie było dotąd podobnego przełomu w branży estetycznej.

  • Pierwsze urządzenie, używające skoncentrowanej energii ultradźwięków, które uzyskało certyfikaty medyczne do zabiegów estetycznych.

  • Dzięki technologii DeepSEE™ firmy Ulthera lekarze medycyny estetycznej mogą zobaczyć tkankę skórną do głębokości 8 mm oraz prowadzić zabiegi na wybranej głębokości, poniżej powierzchni skóry, nie naruszając warstw naskórkowych.

   • Obrazowanie ultradźwiękowe pozwala na precyzyjne wyświetlenie tkanek skórnych, które są celem zabiegu.

   • Terapia ultradźwiękowa skupia się na klinicznie istotnych głębokościach, koncentrując energię, która dokonuje znaczącego liftingu i napięcia zwiotczałej skóry.

 

Unikalność systemu Ulthera potwierdza fakt, iż został poddany procedurze “de novo” przez amerykańską agencję rządową FDA (Food & Drugs Administration), a nie tradycyjną procedurę 510(k). Procedura „de novo” jest wyjątkową procedurą, wskazującą, iż obecnie na rynku nie ma podobnego urządzenia.

 • Innowacyjna technologia DeepSEE™ firmy Ulthera używa tego samego stabilnego obrazowania, na którym polegają i które stosują lekarze od dziesięcioleci.

 • Firma Ulthera prowadzi rozległe badania kliniczne nad następnymi zastosowaniami tej platformy w obszarze medycyny estetycznej.

 

Zasada działania technologii DeepSEE™

 • Lekarz na początku wizualizuje tkankę podskórną, aby zobaczyć i wybrać precyzyjną głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg.

 • Energia ultradźwięków dostarczana jest głęboko pod warstwy powierzchowne skóry w nieinwazyjny sposób. Natura skoncentrowanego strumienia ultradźwięków jest taka, że akustyczna energia jest łagodna dla tkanek, z wyjątkiem punktu ogniskowej, gdzie spotykają się fale dźwiękowe. Dzięki temu, zewnętrzne warstwy skóry pozostają nietknięte, a płaszczyzny położone głębiej poddane są skoncentrowanej dawce energii.

 • Punkt koagulacji termalnej, który powstaje dzięki zdeponowaniu energii, inicjuje naturalną odpowiedź organizmu, skutkując produkcją nowego, ulepszonego kolagenu oraz stopniowym podniesieniem, poprawą napięcia i ujędrnieniem skóry w okresie po zabiegu.

 • Dostępne są różnorodne głowice wielorazowego użytku, pozwalające dostarczać energię przy użyciu różnych częstotliwości i różnej głębokości działania, w zależności od wybranego obszaru działania.

 

Zabieg UltherapyTM

 • UltherapyTM to nie-chirurgiczna, nieinwazyjna procedura użyteczna w dermatologii i chirurgii plastycznej.

 • Badania kliniczne wykazały zwarty, znaczący lifting brwi, prowadząc do zmniejszenia nawisów nad powiekami i odświeżony wygląd, jak również podniesienie, napięcie i ujędrnienie tkanki skórnej twarzy i szyi.

 • Zabieg UltherapyTM na całej twarzy lub dolnych okolic twarzy i szyi zajmuje ok. 60 minut.

 • Pacjenci nie zanotowali okresu rekonwalescencji związanego z zabiegiem, jednakże może się pojawić się lekki zaróżowienie lub zaczerwienienie przez 2 godziny po zabiegu. Około 10% pacjentów może doświadczyć lekkiego zasiniaczenia, które znika po 30 dniach od zabiegu.

 • Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo w ciągu tygodni i miesięcy po zabiegu, kiedy nowy kolagen jest produkowany, ostateczny efekt pojawia się 90 dni po zabiegu.

 • Tworzenie się nowego kolagenu poprzez zabieg UltherapyTM powoduje stymulację procesów naprawczych w skórze, co skutkuje poprawą witalności skóry.

 • Lekarze prognozują, iż coroczne powtórzenia zabiegu pozwolą na utrzymanie najlepszych efektów w walce ze starzeniem.

Przeciwwskazania

 

Nie zaleca się stosowania urządzenia Ulthera System u pacjentów:

 

 • z ranami otwartymi lub zmianami na twarzy

 • z trądzikiem ostrym lub torbielowatym na twarzy i/ lub szyi

 • z metalowymi stentami/ implantami w części twarzowej oraz szyjnej

 • z implantami mechanicznymi

 • z implantowanymi urządzeniami elektrycznymi

 • z ogólnoustrojowym lub miejscowym schorzeniem skóry, które może mieć wpływ na gojenie się ran
SUBSTANCJE WYPEŁNIAJĄCE

Wypełniacze to substancje powszechnie stosowane celem uzupełnienia braków w tkankach miękkich powstałych w wyniku wad rozwojowych, zmian chorobowych, procesów starzenia się skóry oraz ze względów estetycznych.

Ogólne wskazania :
 • wypełnianie zmarszczek : wokółoczodołowych, zmarszczek na czole, międzybrwiowych, bruzd nosowo-wargowych
 • powiększanie warg
 • plastyka nosa
 • tzw. Lifting - mezoterapia
 • wolumetria (korekcja owalu twarzy, rzeźbienie okolicy jarzmowej i policzków, okolica skroniowo-czołowa)
 • modelowanie - piersi, pośladków, klatki piersiowej, bicepsów,

Przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)

Stosowane substancje to:

Kwas hialuronowy

To – polisacharyd, (glikozoaminoglikan) występujący we wszystkich organizmach żywych o masie cząsteczkowej od 102 do 104 kDa. Należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną tak u bakterii jak i człowieka. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Może być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów. Ulega całkowitej degradacji izowolemicznej- w miarę upływu czasu materiał wchłania się. W zależności od gęstości utrzymuje siew organizmie od 4-do 9 miesięcy. Obecnie kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem na świecie.

W naszej klinice proponujemy Państwu:

Juvaderm

Co może zaoferowac Ci linia produktów Juverderm ULTRA? 

Juvéderm® ULTRA SMILE stworzono z myślą o wargach i okolicy ust. Wybierany jest w celu zwiększenia objętości ust, podkreślenia ich kształtu i wyrównywania pionowych zmarszczek przywargowych oraz zagłębień w kącikach ust.

Juvéderm® ULTRA 2 wyrównuje drobne zmarszczki, zwłaszcza te wokół kącików oczu oraz znajdujące się bardzo blisko powierzchni skóry.

Juvéderm® ULTRA 3 wygładza średnie i głębokie zmarszczki, takie jak te pomiędzy nosem i kącikami ust oraz wokoł warg.

Juvéderm® ULTRA 4 ma jeszcze silniejsze działanie wypełniające i działa na głębokie fałdy i zmarszczki oraz umożliwia korektę konturu twarzy.Juvéderm® ULTRA SMILE łączy w sobie wszystkie unikalne zalety serii Juvéderm® ULTRA. Na on formę gładkiego żelu zdolnego przywrócić objętość, uwypuklić kontur i nadać kształt obrysowi twoich ust.

W odróżnieniu od innych wypełniaczy, Juvéderm® ULTRA SMILE nie ma struktury ziarnistej, co oznacza, że łatwo przepływa do wypełnionych miejsc nadając im piękny wygląd, jednocześnie dając odczucie gładności i naturalności...

Ponieważ usta są bardzo wrażliwe, stworzono delikatny Juvéderm® ULTRA SMILE. Jest on pierwszym gładkim, przeznaczonym dla ust wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego zawierającym lidokainę, środek znieczulający miejscowo. Dzięki temu, doświadczenia związane z zabiegiem są mniej bolesne tak, by pacjent mógł odprężyć się i cieszyć nowym wyglądem.

 

 


Restylane

Linia wypełniaczy Restylane oferuje szeroki wybór produktów dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Wszystkie produkty naturalnie wpływają na poprawę jakości skóry twarzy oferując długotrwały, a jednocześnie niepermanentny efekt.

 

Wypełniacze Restylane stosowane są do wygładzania zmarszczek, dodawania objętości ustom, modelowania i konturowania twarzy. W zależności od Twoich potrzeb lekarz dobiera odpowiedni produkt:

 

Restylane

Restylane jest pierwszym produktem w swoim rodzaju i jest obecnie uznawany za złoty standard wśród produktów do wygładzania zmarszczek, takich jak zmarszczki gładzizny między brwiami, na czole oraz bilateralnych między nosem a ustami.

 

Restylane Perlane

Restylane Perlane delikatnie wypełnia głębsze zmarszczki i fałdy, takie jak fałdy wargowo - nosowe i poziome zmarszczki czoła, dzięki czemu twarz zyskuje łagodniejszy wyraz.

 

Restylane SubQ

Restylane SubQ uwydatnia piękno konturów twarzy przywracając lub zwiększając objętość brody i policzków. Dzięki wolumizującym właściwościom Restylane SubQ pozwala osiągnąć efekt liftingu twarzy.

 

Restylane Lipp

Restylane Lipp uwydatnia piękno ust, zachowując ich naturalny wygląd i miękkość. Doskonale wypełnia, tworząc naturalną objętość i jednocześnie wygładza zmarszczki ust.

 


X-HA3®

Poliwalentny implant usieciowanego kwasu hialuronowego firmy Filorga
Stosowany jest do likwidowania - bruzd oraz zmarszczek średnio głębokich zmarszczek i głębokich , modelowania owalu twarzy, zwiększenia objętości policzków, powiększania ust.

 RADIESSE


Radiesse to jeden z najbardziej oryginalnych preparatów wypełniających zmarszczki, który oprócz działania wypełniającego, służy do modelowania konturu twarzy. Zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę , jednak bez nadmiernego dodawania objętości.

 

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów dłużej. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym i opatentowanym składzie, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu.

 

Podwójny efekt działania Radiesse

Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi
i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą
w tkankach "rusztowanie" i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

 

 

Jak stosować

Radiesse może być stosowany do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, obszarów jarzmowych oraz poprawy kształtu i konturu twarzy, w tym także nosa. Radiesse stosuje się również do odmładzania grzbietowej powierzchni rąk, bowiem dłonie podobnie jak twarz zdradzają upływ czasu. Na ich zewnętrznej stronie coraz wyraźniej odznaczają się naczynia i kości. Utraconą objętość można odzyskać dzięki zabiegowi
z Radiesse.

 

Decydując się na zabieg, nie ma potrzeby wykonywania testów antyalergicznych, preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Radiesse jest w 100% biokompatybilny tj. wchłania się sposób naturalny. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający. Pacjenci z reguły zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności. Możliwe objawy niepożądane takie jak obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie ustępują zwykle po 2-3 dniach.

Bezpieczeństwo i skuteczność Radiesse zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi.

 

 

 

System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej) Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony w całej Unii Europejskiej.

 

 

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-65 lat.

 

Efekty zabiegu to przede wszystkim: 

 • Odmłodzenie skóry

 • Wygładzenie zmarszczek

 • Zwężenie porów

 • Rozjaśnienie skóry

 • Wzrost lub zmniejszenie objętości

 • Lifting skóry

 

 

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien
(polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

 

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

 

 

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

 

Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok).

 

 

Główne wskazania do zastosowania nici PDO First Lift, to

 

Na twarzy:

 • Pionowe i poziome zmarszczki na czole

 • Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi

 • Dolna powieka – worki

 • Policzki

 • Wyraźny fałd nosowo-wargowy

 • Rowek policzkowo-jarzmowy

 • Fałd podbródkowy

 • Fałd marionetkowy

 • V-lifting

 • Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką

 • Fałdy skóry na policzku

 • Pomarszczone policzki

 

Na ciele:

 • Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie

 • Ujędrnianie i kształtowanie piersi,

 • Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach

 • Niewrażliwa skóra i tkanka podskórna
  (szczególnie po liposukcji)

 • Otyłość - ramiona, brzuch, żebra

 • Łysienie


logo_happy_lift_blue

 

 

 

Innowacyjne nici wchłanialne do liftingu twarzy

 

Happy Lift to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici Happy Lift nie wymagają zabiegów ze skalpelem i gwarantują natychmiastowy efekt. Pacjent przychodzi do kliniki rano i opuszcza ją tego samego dnia – ale już 10 lat młodszy!

 

Odzyskanie przemijającej młodości jeszcze nigdy nie było takie proste i bezpieczne. Starzenie się skóry to nieunikniony, rozpoczynający się już w wieku 30 lat, proces związany ze zmianami zachodzącymi w całym organiźmie. Co więcej, w przeciwieństwie do naszych narządów i układów wewnętrznych, skóra człowieka poddawana jest dodatkowo codziennemu działaniu słońca oraz innych czynników atmosferycznych. Wraz ze zwiotczeniem tkanek, na twarzy pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się obwisła – zwłaszcza w okolicy brwi, oczu, policzków żuchwy i szyi.

 

Do tej pory, tradycyjny lifting wymagał niestety mocno inwazyjnegj operacji chirurgicznej, pociągającej za sobą nierzadko liczne, dokuczliwe i bardzo niebezpieczne efekty uboczne. Na szczęście pojawiła się nowa skuteczna alternatywa, która powinna zrewolucjonizować ten segment medycyny estetycznej – opatentowane nici Promoitalia Happy Lift Revitalizing. Ich zastosowanie jest niemal bezinwazyjne i nie pozostawia na twarzy żadnych widocznych śladów. Co jednak najważniejsze – skuteczność nici Happy Lift™ jest równie wysoka jak metod tradycyjnych. W przeciwieństwie bowiem do nici konwencjonalnych, produkty Happy Lift posiadają mikroskopijne haczyki o unikalnej długości oraz gęstości, które umożliwiają osiągnięcie efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Dzięki temu, po implantacji, nić zaczyna pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny już zaraz po zabiegu.

 

Z czasem nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie po 12-15 miesiącach od zabiegu, a pozytywne efekty dla skóry utrzymują się przez okres aż 5-6 lat. Zastosowanie nici Happy Lift jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

 

Cały zabieg trwa zaledwie 15 do 40 minut. Nici stosowane w metodzie Happy Lift™ posiadają znak jakości i bezpieczeństwa CE oraz pozwolenie na stosowanie tego produktu od Ministerstw Zdrowia i wielu innych władz na całym świecie.

 

Różne rodzaje nici Happy Lift są dostosowane do kilku różnych technik zabiegu w zależności od miejsca implantacji na skórze pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań.

 

Happy Lift Free Floating – odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry, w krótkim czasie, bez blizn. Prosta, szybka i bezpieczna metoda, polegająca na nieinwazyjnym wprowadzeniu nici. Efektem jest lifting opadających policzków i szyi. Metoda Free Floating nie wymaga nacinania skóry – nici wprowadzane są w tkankę podskórną z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, a nici tworzą rusztowanie dla zwiotczałej skóry twarzy. Haczyki obecne w niciach wpływają zaś na firbrozę, przez co zwiększają poziom kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. Efekt zastosowania nici staje się jeszcze bardziej widoczny w okresie od 2 do 10 miesięcy po zabiegu.

 

Happy Lift Ancorage – zatrzymaj czas za pomocą liftingu twarzy. Nici Ancorage są idealne do małoinwazyjnego liftingu środkowej części twarzy. Technika zapewnia długotrwały efekt bez blizn, interwencji chirurgicznej oraz konieczności znieczulenia ogólnego i pobytu w szpitalu. Stosuje się tutaj nici rozpuszczalne haczykowate, w których na jednej końcówce znajduje się prowadnica, a na drugiej – nić cylindryczna. Lekarz wykonuje jedynie niewielkie nacięcie w okolicy ucha, przez które wprowadza nici w kierunku podbródka i żuchwy, tworząc specjalne rusztowanie dla tkanek. W ten sposób haczykowate nici tworzą rodzaj „parasola”, którego delikatne napięcie

naturalnie unosi zwiotczałe tkanki twarzy.

 

Happy Lift Double Needle – szybkość i prostota, symetryczne rezultaty. W tej technice stosuje się nici wchłanialne z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach, dzięki czemu Double Needle pomaga podnieść zwiotczałą skórę brwi, szyi i żuchwy bez potrzeby jej nacinania, a same nici są wprowadzane w skórę bez konieczności dodatkowej igły, gdyż specjalne igły prowadnice umieszczone są już w obu końcówkach nici. Lekarze mogą dzięki temu wprowadzać nici swobodniej, z wykorzystaniem ruchów półkolistych oraz pętli, gwarantując tym samym bardziej efektywne utrzymywanie symetrycznie rozłożonej masy tkanek. Wprowadzanie nici staje się zatem łatwiejsze, zmniejsza czas zabiegu oraz zapewnia szybsze gojenie.

 

Unikatowy biokompatybilny materiał

 

Wchłanialne, wykonane z polikaprolaktonu, nici chirurgiczne Happy Lift™ mają doskonałą tolerancję biologiczną. Wchłaniają się w okresie 8–12 miesięcy, w wyniku powolnego hydrolizowania poprzez autologiczne komórki. Proces degradacji wytwarza molekuły o małej masie cząsteczkowej, która stymuluje wytwarzanie kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu zwiększa się nawilżenie i elastyczność skóry, a efekt liftingu utrzymuje się do kilku lat. Kaprolakton wyraża się wzorem: (CH2)5CO2 - jest to bezbarwny płyn, który rozpuszcza się w większości cieczy organicznych. W procesie polimeryzacji powstaje docelowy materiał na nici: polikaprolakton (PCL) - syntetyczny i półkrystaliczny, w pełni biodegradowalny polimer. Dzięki swojej biokompatybilności (rozkłada się poprzez hydrolizę wiązań estrowych) oraz dużej stabilności termicznej ma on szerokie zastosowanie biomedyczne.
 
 
Copyright © 2010 CLINICA DERMATOESTETICA. Projekt Studio WWW Projektowanie stron www