logotyp

rejestracja

 

 

 wodaŻycie na naszej planecie powstało w wodzie i bez wody obejść się nie może. Człowiek nie jest wyjątkiem - składa się w około 70% właśnie z wody. Dlatego bez jedzenia jesteśmy w stanie wytrzymać do 45 dni, bez picia zaledwie tydzień...

 

 

Woda spełnia wiele ważnych funkcji. Dziennie powinniśmy jej wypić przynajmniej 1,5 litra do 2 litrów (6-8 szklanek). Latem przy wysiłku fizycznym odpowiednio więcej. Jeśli tego niedoboru nie uzupełnimy przed dwie kolejne dobry, nasz organizm zaczyna się buntować, pojawiają się objawy odwodnienia! Może dojść do zakłócenia pracy organizmu i jego rozregulowania, czego pierwszymi objawami są: bóle głowy, osłabienie i uczucie ogólnego zmęczenia. Potem wydłuża się czas reakcji, pojawiają się kłopoty z pamięcią…

 

CIEKAWOSTKA: Polak wypija rocznie zaledwie około 30 litrów wody mineralnej. Szwajcarzy czy Francuzi piją jej niemal trzy razy tyle, zaś Belgowie i Amerykanie wypijają ponad 110 litrów w ciągu roku!

 

JAKIE FUNKCJE SPEŁNIA WODA?

 

Po 1) rozpuszcza szkodliwe substancje i pomaga w ich usunięciu z naszego organizmu.

Po 2) zapewnia właściwe ciśnienie osmotyczne: jego zaburzenia odczuwamy jako nieprzyjemne skurcze.

Po 3) utrzymuje stałą temperaturę ciała.

Po 4) rozprowadza w organizmie (jako składnik krwi) wszystkie niezbędne substancje, w tym minerały i     pierwiastki śladowe.

Po 5) nawilża i odżywia skórę.

 

PIJMY NA ZDROWIE!

 

Woda dociera do najmniejszej nawet komórki. Niezwykle ważne jest więc, by to co pijemy, nie zawierało szkodliwych substancji, gdyż one również zostaną tam dostarczone. Zatem pijmy zdrową wodę!

Popularne są wody mineralne, źródlane. Jeśli lubisz wody smakowe, dodaj do wody mineralnej kilka kropel soku z cytryny, łyżeczkę miodu i starty kawałek imbiru. Taka mieszanka pobudzi Twój mebabolizm, nawodni organizm i doda Ci energii na cały dzień! Ze względu na skład chemiczny wyróżnia się przynajmniej kilkanaście gatunków wód (nisko, średnio i wysoko zmineralizowane). Te ostatnie należy pić tylko po konsultacji z lekarzem. Nie powinny ich spożywać dzieci, osoby chore na nerki i nadciśnienie.

Najkorzystniejsze dla zdrowego organizmu są wody średnio zmineralizowane, których suma składników mineralnych wynosi 500-1500 mg/l. Woda, którą pijemy ma w swoim składzie następujące składniki mineralne: magnez, wapń, sód, jod, siarczany, wodorowęglany.

 

Agnieszka Ostaniewicz

 

 

logo UE

Klinika

Badania kliniczne

 

logotyp 1logotyp 2

© Clinica Dematoestetica Profesor B. W. Zegarscy. Wykonanie: Studio WWW | Projektowanie stron www.